চৰকাৰী চাকৰিৰ আপডেট


চৰকাৰী চাকৰিৰ আপডেট


অসমৰ ১১ খন জিলাত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীৰ নিয়োগৰ সুযোগ।

ভাৰতৰ উত্তৰ-পূব অংশত বসবাস কৰা চিত্ৰময় ৰাজ্য অসম কেৱল প্ৰাকৃতিক সৌন্দৰ্য্য আৰু চহকী সাংস্কৃতিক ঐতিহ্যৰ বাবেই নহয়, বিভিন্ন ধৰণৰ কৰ্মসংস্থাপনৰ সুযোগৰ বাবেও বিখ্যাত। ইয়াৰ ভিতৰত অসম ডাক চক্ৰই ইয়াৰ ১১খন জিলাত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীৰ বাবে চাকৰিৰ অভাৱনীয় সুবিধা প্ৰদান কৰে। এই পদসমূহে ব্যক্তিসকলক চৰকাৰী নিয়োগৰ সুবিধাসমূহ উপভোগ কৰাৰ লগতে দেশৰ অন্যতম পুৰণি যোগাযোগ নেটৱৰ্কৰ দক্ষ কাৰ্য্যকলাপত অৰিহণা যোগোৱাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে।


ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীৰ ভূমিকা:

ৰাজ্যৰ ভিতৰত এক সংগঠিত আৰু ফলপ্ৰসূ যোগাযোগ ব্যৱস্থা বজাই ৰখাত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। মেইল আৰু পাৰ্চেল চম্ভালাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি চেভিংছ একাউণ্ট আৰু মানি অৰ্ডাৰৰ দৰে বিত্তীয় সেৱা আগবঢ়োৱালৈকে এই ব্যক্তিসকলে নিশ্চিত কৰে যে তথ্য আৰু সামগ্ৰীৰ প্ৰবাহ যাতে সুকলমে অসমৰ চুকে-কোণে সুলভ হৈ থাকে।


১১ খন জিলাত নিয়োগৰ সুযোগ:

সমগ্ৰ অসমৰ ১১খন জিলাত ডাকঘৰৰ সম্ভাৱ্য কৰ্মচাৰীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে অসংখ্য চাকৰিৰ সুযোগ। এই জিলাসমূহৰ ভিতৰত।  

  1. কাছাৰ, 
  2. গোৱালপাৰা, 
  3. নলবাৰী, 
  4. শিৱসাগৰ, 
  5. দৰং, 
  6. গুৱাহাটী, 
  7. RMS GH (Guwahati), 
  8. তিনিচুকীয়া, 
  9. ডিব্ৰুগড়, 
  10. নগাঁও, 
  11. RMS S

 প্ৰতিখন জিলাই অনন্য প্ৰত্যাহ্বান আৰু সুযোগ দাঙি ধৰিছে, যাৰ ফলত অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত কাম কৰাৰ অভিজ্ঞতাক এক সমৃদ্ধিশালী কৰি তোলা হৈছে।


চাকৰিৰ প্ৰফাইল উপলব্ধ:

অসম ডাক চক্ৰই আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীৰ বাবে চাকৰিৰ বিস্তৃত পৰিসৰৰ প্ৰফাইল প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ ভিতৰত ডাক সহায়ক, ছৰ্টিং সহায়ক, মেইল গাৰ্ড, ডাকঘৰীয়া/মেইলমেন, মাল্টি-টাস্কিং ষ্টাফ, আৰু বহুতো পদ। জিলা আৰু নিৰ্দিষ্ট ভূমিকাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি, কৰ্মচাৰীসকলে মেইল সজাই পৰাই তোলা, ডেলিভাৰী কৰা, প্ৰশাসনিক কাম, বা গ্ৰাহক সেৱাৰ বাবে দায়বদ্ধ হ'ব পাৰে।


চৰকাৰী নিয়োগৰ সুবিধাসমূহঃ

অসমত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰী হিচাপে কাম কৰিলে বহুতো সুবিধা পোৱা যায়, যাৰ ফলত ই এক আকৰ্ষণীয় কেৰিয়াৰ বাছনি। এই সুবিধাসমূহৰ ভিতৰত প্ৰায়ে চাকৰিৰ সুৰক্ষা, সুস্থিৰ আয়, স্বাস্থ্যসেৱাৰ ব্যৱস্থা, পেঞ্চন পৰিকল্পনা, আৰু প্ৰশিক্ষণ আৰু পদোন্নতিৰ জৰিয়তে পেছাদাৰী বৃদ্ধিৰ সুযোগ আদি অন্তৰ্ভুক্ত।

শিক্ষাগত অৰ্হতা-

  • দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ

গ্ৰাম্য উন্নয়নত অৱদান:

অসমৰ ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰী হোৱাৰ অন্যতম পুৰস্কাৰজনক দিশটো হ’ল গ্ৰাম্য উন্নয়নত অৰিহণা যোগোৱাৰ সুযোগ। বহু জিলাৰ দুৰ্গম অঞ্চল আছে য’ত আৰ্থ-সামাজিক প্ৰগতিৰ বাবে নিৰ্ভৰযোগ্য যোগাযোগ সেৱা অতি প্ৰয়োজনীয়। এই সেৱাসমূহ সুলভ হোৱাটো নিশ্চিত কৰি ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে চহৰ-গ্ৰাম্য বিভাজন দূৰ কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে।


প্ৰযুক্তিগত উন্নতি আকোৱালি লোৱা:

আজিৰ ডিজিটেল যুগত ডাকঘৰসমূহেও প্ৰযুক্তিক আকোৱালি ল’বলৈ বিকশিত হৈছে। অসমৰ ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে আধুনিক যোগাযোগ সঁজুলি আৰু কম্পিউটাৰাইজড ব্যৱস্থাৰে কাম কৰাৰ সুযোগ পায়, তেওঁলোকৰ দক্ষতা বৃদ্ধি কৰি তেওঁলোকৰ কাম অধিক কাৰ্যক্ষম কৰি তুলিছে।


কেনেকৈ আবেদন কৰিব:

ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে  চৰকাৰী ৱেবছাইট, বাতৰি কাকত, আৰু নিয়োগ পৰ্টেলৰ জৰিয়তে অসম ডাক চক্ৰৰ পৰা চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ ওপৰত চকু ৰাখিব পাৰিব। যোগ্যতাৰ মাপকাঠী, আবেদন পদ্ধতি, আৰু পৰীক্ষাৰ বিৱৰণ সাধাৰণতে এই অধিসূচনাসমূহত প্ৰদান কৰা হয়।

Apply Online...

আবেদনৰ সময়সীমা_

আৰম্ভণি_ ০৩/০৮/২০২৩

অন্তিম তাৰিখ_ ২৮/০৮/২০২৩


অসমৰ ১১খন জিলাত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰী হোৱাৰ আকাংক্ষিত ব্যক্তিসকলৰ বাবে অসংখ্য চাকৰিৰ সুযোগ। ব্যস্ত চহৰ অঞ্চলৰ পৰা আৰম্ভ কৰি নিস্তব্ধ গ্ৰাম্য পৰিৱেশলৈকে এই পদসমূহে চৰকাৰী নিয়োগৰ সুবিধাসমূহ উপভোগ কৰাৰ লগতে সমাজখনক সেৱা আগবঢ়োৱাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে। অসমৰ বিকাশ অব্যাহত আছে, ৰাজ্যৰ ভিতৰত যোগাযোগ, সংযোগ, আৰু সামগ্ৰিক বৃদ্ধিৰ পোষকতাত ডাকঘৰৰ কৰ্মচাৰীৰ ভূমিকা অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈয়েই আছে। গতিকে, যদি আপুনি পৰম্পৰাৰ সৈতে আধুনিকতাৰ সংমিশ্ৰণ ঘটোৱা অৰ্থপূৰ্ণ কেৰিয়াৰ বিচাৰিছে, তেন্তে অসমৰ ১১খন জিলাত ডাকঘৰত নিয়োগৰ পথসমূহ অন্বেষণ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক।

Post a Comment