CA দিৱস কি? CA দিৱস 2021: ইতিহাস, তাৎপৰ্য, নতুন ICAI এপ্প মুকলি।

CA দিৱস কি? CA দিৱস 2021: ইতিহাস, তাৎপৰ্য, নতুন ICAI এপ্প মুকলি।

CA দিৱস কি?

দেশৰ অন্যতম প্ৰতিষ্ঠিত দক্ষ সংগঠন ইনষ্টিটিউট অৱ চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ (আইচিএআই) প্ৰতিষ্ঠানক সন্মান জনোৱাৰ বাবে চুক্তিবদ্ধ একাউণ্টেণ্ট(চিএ) দিৱসক 1 জুলাইত ধাৰাবাহিকভাৱে প্ৰশংসা কৰা হয়। ১৯৪৯ চনত ভাৰতৰ সংসদৰ দ্বাৰা স্থাপিত, আই,চি,এ,আই হৈছে পৃথিৱীৰ দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ কিতাপ ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু আইনী সংস্থা আৰু ভাৰতৰ ৰাজহুৱা বিশেষজ্ঞ বুককিপিং সংস্থা।

চিএ দিৱসক প্ৰতি বছৰে আই,চি,এ,আইৰ প্ৰায় ২.৫ লাখ ব্যক্তি আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ অনুমোদিত কিতাপ ৰক্ষক সকলক সন্মান জনোৱাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰা হয়। কাৰ্যবাহী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে বিশ্ব চিএ দিৱসৰ অনুষ্ঠানত তেওঁলোকৰ ভাল তথ্য সম্প্ৰসাৰিত কৰিছিল।

CA দিৱসৰ ইতিহাস:

ব্ৰিটিছ শাসনকালত, সকলো কোম্পানীয়ে ভাৰতৰ কোম্পানী আইনৰ অধীনত তেওঁলোকৰ একাউণ্টৰ এক দৃঢ় ৰেকৰ্ড ৰাখিছিল। প্ৰমাণিত অডিটৰ, যিয়ে একাউণ্টেন্সি ডিপ্লোমাৰ পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰিছিল, একাউণ্টৰ কিতাপবোৰ অডিট কৰিছিল।

ভাৰতত, ১৯৪৮ চনলৈকে একাউণ্টিং বৃত্তি অনিয়ন্ত্ৰিত হৈ আছিল। একে বছৰতে, এক বিশেষজ্ঞ সমিতিয়ে ১৯৪৯ চনত এটা স্বায়ত্ত শাসিত সংস্থা আৰু চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট আইন গঠনৰ পৰামৰ্শ দিয়ে। ভাৰতত একাউণ্টিং আইন নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ ১৯৪৯ চনৰ ১ জুলাইত আই,চি,এ,আই স্থাপন কৰা হৈছিল।

CA দিৱসৰ তাৎপৰ্য:

চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টক ভাৰতৰ আটাইতকৈ সন্মানীয় আৰু মহৎ বৃত্তি হিচাপে গণ্য কৰা হয়। আমাৰ দেশৰ অৰ্থনৈতিক বিকাশত চিএ সকলে এক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ভাৰতত চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট সকলক সন্মান জনোৱাৰ বাবে এই দিৱস উদযাপন কৰা হয়।
ভাৰতত বুক কিপিং কলিংৰ উন্নত নিৰ্দেশনাৰ বাবে আই,চি,এ,আই হৈছে দেশৰ আটাইতকৈ বিশেষজ্ঞ ভেটি। চিএ দিৱসত ভাৰতৰ সাধাৰণতে দক্ষ আৰু আটাইতকৈ প্ৰতিষ্ঠিত বুক কিপিং সংস্থাৰ প্ৰতিশ্ৰুতিক স্বীকৃতি দিয়া আৰু প্ৰশংসা কৰা দেখা যায়।

আই.চি.এ.আই.-য়ে অধ্যয়নৰ বাবে এক বহুমুখী আবেদন প্ৰেৰণ কৰিব:

চি.এ. দিৱসৰ ক্ষেত্ৰত, আই.চি.এ.আই.-য়ে ফাউণ্ডেচন, ইণ্টাৰমিডিয়েট আৰু চূড়ান্ত পাঠ্যক্ৰমৰ অধ্যয়নৰ বাবে সাজু হোৱাৰ বাবে এক বহুমুখী এপ্লিকেচন 'আই.চি.এ.আই.-বি.ও.এছ.' প্ৰেৰণ কৰিব।
আই,চি,এ,আই-বি.ও.এছ. গুগল প্লে ষ্টোৰৰ পৰা ডাউনলোড কৰিব পাৰি আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে মানদণ্ডৰ সেৱা উন্নত কৰাৰ বাবে পৰৱৰ্তী প্ৰজন্মৰ ইন্টাৰেক্টিভ শিক্ষণ আৰু সৃষ্টিশীল উপায় প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। অফিচিয়েল ৱেবছাইট অনুসৰি, এপ্পটোৱে শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে এক শক্তিশালী সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ লক্ষ্যও ৰাখিছে।

নতুন আই,চি,এ,আই এপ্লিকেচনৰ হাইলাইট আৰু লাভা লাভ সমূহ:

আবেদনটো কেৱল চিএ অধ্যয়নৰ বাবে শিক্ষণীয় তথ্য আৰু লাইভ প্ৰশিক্ষণ শ্ৰেণীৰ বিষয়ে সতৰ্কবাণীৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। সকলো শিক্ষণীয় পদাৰ্থ একেদৰে প্ৰয়োগটোত উপলব্ধ হ'ব। ই অকলশৰীয়া পৰ্যায়ত বুদ্ধিমান শিক্ষা আৰু নিৰ্দেশনা দিব।

নতুন আই,চি,এ,আই এপ্লিকেশ্বনে কৰ্মচাৰীৰ টোকা, কাম, অন্তৰ্দৃষ্টিপূৰ্ণ এমচিকিউ প্ৰশ্নৰ বিষয়ে জাননী প্ৰেৰণ কৰিব, আৰু একেদৰে অধ্যয়নৰ প্ৰদৰ্শনী জৰী কৰিব। যেতিয়াই আৰু যিকোনো স্থানত অধ্যয়নে শিকিব পাৰে।

টোকা আৰু কামৰ ডাউনলোড কৰা ৰেকৰ্ডবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কোনো ৱেব এছ'চিয়েচনৰ প্ৰয়োজন নাই আৰু সহায়ক গেজেট এটাত শিকা সম্ভৱ হ'ব লাগে।

বক্তৃতা চোৱাৰ সময়ত কোনো বিজ্ঞাপন আৰু অন্যান্য সমল ওলাব নোৱাৰে আৰু ই এক সম্পূৰ্ণ বিজ্ঞাপন-মুক্ত শিকাৰ অভিজ্ঞতা হ'ব।

এপ্লিকেচনটো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সহজ আৰু ইয়াক হাতেৰে সম্পৰ্কিত কৰিব পাৰি আৰু বি.ও.এছ. (স্কলাষ্টিক) ড্ৰাইভৰ সৈতে সতেজ হৈ থাকে।

এইটো এক অনলাইন এম,চি,কিউ মূল্যাঙ্কন হাইলাইটৰ বাহিৰে আন কিবা যাৰ সহায়ত অধ্যয়নবোৰে বিষয়ৰ অন্তৰ্দৃষ্টি সম্পন্ন এম,চি,কিউ-আধাৰিত অনলাইন অনুসন্ধানৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰদৰ্শনী বিভাজন কৰিব পাৰে। তেওঁলোকৰ প্ৰশ্নবোৰ নিম্নলিখিত শ্ৰেণীৰ কৰ্মচাৰীসকলে আঁতৰাব পাৰে।

চিএ প্ৰাৰ্থীসকলে যিকোনো সময়তে তেওঁলোকৰ সুবিধা অনুসৰি ৰেকৰ্ড কৰা বক্তৃতা চাব পাৰে।

ৰাষ্ট্ৰীয় চিএ দিৱস 2021-ত উদ্ধৃতি আৰু শুভেচ্ছা:

ৰাষ্ট্ৰীয় চি.এ. দিৱস 2021-ত, ইয়াত কেইটামান বিবৃতি আৰু ইচ্ছা দিয়া হৈছে যিবোৰ আমাৰ মূল্যৱান সকলক প্ৰদান কৰিব পাৰি। 

উদ্ধাৰৰ বাবে চি.এ. নিৰন্তৰভাৱে আছে। মোক নিৰন্তৰ সহায় কৰাৰ বাবে মই মোৰ চিএক ধন্যবাদ জনাইছো।

চি.এ. দিৱসত, আমি এই বছৰ চি.এ. হিচাপে যোগ্যতা অৰ্জন কৰা প্ৰতিজন ব্যক্তিলৈ আমাৰ উষ্ম অভিনন্দন প্ৰসাৰিত কৰোঁ। 

প্ৰমাণিত চি.এ. হোৱাটো কেকৱাক নহয়। এইটো এটা পাবলৈ এক টনৰ বাহিৰে আন কিবা। চিএ গোট আৰু ৱানাবসকলৰ বাবে ২০২১ চনৰ এটা ব্যতিক্ৰমী আনন্দদায়ক চিএ দিন।

চিএ হৈছে পেছাদাৰী জীৱ যিয়ে আমাক আমাৰ একাউণ্টবোৰ ভালদৰে বুজাত সহায় কৰে। মই সদায় তেওঁলোকৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞ হৈ থাকিম। শুভ চিএ দিৱস 2021।
স্থিৰ কঠিন কাম, আশ্বাস, কেন্দ্ৰ আৰু ভক্তি এজন চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট তৈয়াৰ কৰিবলৈ যায়। প্ৰফুল্ল চিএ দিৱস ২০২১।
চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেন্সিলৈ যোৱাটো এটা প্ৰশংসনীয় আহ্বান। কঠিন কাম আৰু ভক্তিৰ ফল লাহে লাহে পৰিশোধ হয়। মই আনন্দিত চিএ দিৱস ২০২১।

ব্যৱসায় এটাৰ স্বচ্ছ আৰু দায়বদ্ধ কাৰ্যকলাপ নিশ্চিত কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ সততাৰ প্ৰয়োজন, এক জীৱন্ত অৰ্থনীতিৰ আধাৰশিলা। অৰ্থনীতিক জীৱন্ত আৰু বিকাশশীল কৰি ৰাখিবলৈ চিএৰ যাদুদণ্ড আছে। চিএ দিৱস ২০২১ ত সকলো চিএলৈ শুভেচ্ছা।

চি.এ.-ত প্ৰৱেশ কৰাটো সৰল, অৱশ্যে, ইয়াক অতিক্ৰম কৰাটো এক হাৰকিউলিয়ান প্ৰতিশ্ৰুতিৰ বাহিৰে আন কিবা। কেৱল দৃঢ় সংকল্প থকা মানুহে চিএ পৰীক্ষা শেষ কৰিব পাৰে। চিএ দিৱস ২০২১ ত চিএলৈ অহা প্ৰতিটো বস্তুলৈ উষ্ম শুভেচ্ছা
চি.এ. অবিহনে, কোনো কোম্পানীয়ে কাম কৰিব নোৱাৰে, কোনো ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিব নোৱাৰে, কোনো দেশ সমৃদ্ধ হ'ব নোৱাৰে। চিএ দিৱস 2021-ত সকলো চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টলৈ উল্লাস

এইটো প্ৰতিজন চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টৰ বাবে গৌৰৱৰ দিন। এইটো দেশৰ প্ৰতিজন চিএৰ বাবে আনন্দ আৰু উৎসৱৰ দিন। সকলো চিএলৈ CA দিৱসৰ আনন্দ।

Post a Comment

0 Comments